Pow. kartuski. Wpadli podczas rutynowych kontroli. Jeden złamał zakaz, drugi był kompletnie pijany

Kartuscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden z nich prowadził samochód pomimo aktywnego zakazu sądowego, drugi był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do pierwszej interwencji doszło wczoraj po godzinie 12.00 w Kosowie. Policjant kartuskiej drogówki zatrzymał do kontroli BMW, którym kierował 20-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Podczas sprawdzania danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, przed godziną 19.00, policjanci ze Stężycy zatrzymali do kontroli kierowcę Toyoty w Klukowej Hucie. Już podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 39-latka zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie aż 1,8 promila alkoholu.

Na tym jednak nie koniec. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że każda osoba wsiadająca za kierownicę po alkoholu stanowi śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu znacząco wpływa na koncentrację, ocenę sytuacji i czas reakcji.

Źródło: KPP Kartuzy, Zdj. Il., Oprac. Paulina Stenka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Verified by MonsterInsights