„Stop uzależnieniom – wybieram marzenia”. Uczniowie z gm. Kartuzy pokazali swoje „Kolory Życia”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach była organizatorem XIV Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Kolory Życia”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Stop uzależnieniom – wybieram marzenia” i zgromadziła uczniów z dziewięciu szkół podstawowych z terenu gminy Kartuzy.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na zagrożenia związane z uzależnieniami, promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Organizatorzy chcieli również zachęcić młodych ludzi do podejmowania odpowiedzialnych decyzji mających wpływ na ich zdrowie i przyszłość.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 84 prace plastyczne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, talentem oraz dojrzałym podejściem do tematyki profilaktycznej.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 19 czerwca. W wydarzeniu uczestniczyli kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kartuzach Marta Baczyńska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach Piotr Kloczkowski. Dodatkową atrakcją był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem Beaty Hinc. Młodzi artyści zaprezentowali przedstawienie promujące aktywne spędzanie wolnego czasu oraz sposoby unikania uzależnień.

Laureaci konkursu

Kategoria klas III–V

I miejsce

  • Alan Kuźmiński – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie

II miejsce

  • Nikola Wendt – Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Staniszewie
  • Maria Wenta – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

III miejsce

  • Marta Reglińska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej

Wyróżnienia

  • Oliwia Lewna – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
  • Krzysztof Wronski – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie
  • Maja Dąbrowska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
  • Lena Szweda – Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Staniszewie
  • Lidia Kożyczkowska – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie

Kategoria klas VI–VIII

I miejsce

  • Antonina Gołąbek – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie

II miejsce

  • Dominika Reiter – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
  • Natalia Kąkol – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie

III miejsce

  • Konstancja Konkol – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie

Wyróżnienia

  • Agnieszka Wróbel – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie
  • Maja Sikora – Szkoła Podstawowa w Kolonii
  • Iga Licbarska – Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie
  • Angie Piotrowski – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
  • Martyna Szynszecka – Szkoła Podstawowa w Kolonii

Nagrody dla laureatów zostały zakupione dzięki wsparciu burmistrza Kartuz. Organizatorzy podziękowali również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kartuzach za współpracę przy realizacji przedsięwzięcia.

Koordynatorem konkursu była Katarzyna Mielewczyk, pedagog szkolny Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Konkurs „Kolory Życia” od lat pokazuje, że profilaktyka może być prowadzona w sposób twórczy, angażujący i inspirujący. Dla wielu młodych uczestników była to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich talentów plastycznych, ale także do refleksji nad tym, jak ważne są zdrowe wybory, pasje i marzenia.

Źródło: Nadesłane, Oprac. Paulina Stenka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Verified by MonsterInsights