Ponad tysiąc zawodników, a oni stanęli na podium. Wielki sukces judoków z gminy Żukowo
Zawodnicy UKS Judo Lion zakończyli sezon startowy 2025/2026 w imponującym stylu. Podczas prestiżowego turnieju SOLANIN JUDO CUP 2026, który odbył się 13 czerwca w Nowej Soli, reprezentanci klubu wywalczyli aż 11 medali, rywalizując z najlepszymi zawodnikami z Polski i zagranicy.
Tegoroczna edycja zawodów zgromadziła 1022 judoków reprezentujących 99 klubów z 13 krajów. Tak silna obsada sprawiła, że każdy medal miał wyjątkową wartość, a poziom sportowy turnieju stał na bardzo wysokim poziomie.
Młodzi zawodnicy UKS Judo Lion po raz kolejny pokazali jednak, że należą do ścisłej krajowej czołówki.
Trzy złote medale dla UKS Judo Lion
Najwyższe miejsca na podium wywalczyli:
Makaria Mendak
Nataniel Miotke
Oliwier Zbrzyzny
Srebrne medale zdobyli:
Matylda Dorociak
Alan Reclaf
Julia Zbrzyzna
Na najniższym stopniu podium stanęli:
Kacper Czapko
Marcel Kardasiński
Julian Modelski
Marek Orski
Nina Raczkowska
Niewiele zabrakło do medalu
Tuż za podium uplasowali się:
- Stanisław Głębowicz
- Zofia Wierzchowska
- Oliwier Śliwski
Punktowane miejsca zajęli:
- Wiktoria Choruży
- Elżbieta Toporek
Na 7. miejscu turniej zakończyli:
- Maria Bobkowska
- Katarzyna Jaszczyszyn
- Julia Micał
- Urszula Pospieszna
- Zuzanna Skrzypkowska
- Antoni Wierzchowski
Trening z medalistą olimpijskim
Na tym jednak emocje się nie zakończyły. Dzień po zawodach, 14 czerwca, zawodnicy uczestniczyli w wyjątkowym campie szkoleniowym prowadzonym przez Ryonosuke Hagę – brązowego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro oraz mistrza świata z Astany.
Możliwość treningu pod okiem jednego z najbardziej utytułowanych judoków świata była dla młodych sportowców nie tylko cenną lekcją, ale również ogromną dawką motywacji do dalszej pracy.
Udział w SOLANIN JUDO CUP 2026 oraz trening z japońskim mistrzem były efektownym zwieńczeniem sezonu startowego 2025/2026 dla zawodników UKS Judo Lion.
Źródło: www.zukowo.pl, Oprac. Paulina Stenka



